بین امام خمینی 14 و 16
42225440 - 051
info[at]s-ansar.ir
ansarolghaemney[at]gmail.com

دستاوردهاي ما


صندوق پس انداز و قرض الحسنه انصار القائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیشابور در سال 1358 با شماره ثبت 7 افتتاح گردید. خدمات هیئت امناء و هیئت مدیره آن کلاً افتخاری و بصورت رایگان بوده و حق هیچگونه برداشتی ندارند ، مگر آنکه بصورت کادر اجرائی پاره وقت یا تمام وقت به خدمت مشغول باشند .

اهداف موسسین و بنیان گزاران ، تشکیل صندوق قرض الحسنه بر اساس سنت نیکوی قرض الحسنه و به روش سنتی اسلامی در خدمت رسانی به نیازمندان جامعه از طریق جذب سپرده افراد خیر در حساب های پس انداز می باشد . مضافاً بر اینکه اعضاء هیئت مدیره و بازرسین عموماً از مدیران با سابقه و بازنشسته بانک ها می باشند .

 1. پرداخت وام های قرض الحسنه  به عامه شهروندان به خصوص قشر کم درآمد جامعه و به دور از سیستم  وام های جدولی ( چه اینکه بر اساس نظریات اکثر آیات عظام تقلید ، پرداخت وام های جدولی خالی از اشکال نیست )
 2. پرداخت وام به رزمندگانی که عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل بودند ، بدون نوبت و بدون هیچ گونه شرط خاص، فقط با ارائه حکم اعزام به جبهه 
 3. پرداخت وام به آزادگان سرافزار در بدو ورود به میهن اسلامی با توجه به شرایط روحی و نیاز آنان فقط با معرفی نامه ستاد آزادگان و بدون نوبت
 4. همکاری با جهاد سازندگی در رابطه با تعویض و تعمیر موتورهای چاه عمیق جهت جلوگیری از هدر رفتن کشت ، در فصل تابستان
 5. تامین سرمایه اولیه آزمایشگاه جهاد دانشگاهی نیشابور با نظارت فرمانداری محترم ؛ به دلیل نبودن آزمایشگاه در سطح شهرستان
 6. تامین سرمایه اولیه جهت تجهیزات بیمارستان دولتی شهرستان از قبیل سی سی یو - دیالیز - سی تی اسکن و ... بصورت وام قرض الحسنه
 7. همکاری با سازمان آب در راستای تامین کمبود آب آشامیدنی شهر در فصل تابستان با شهرداری نیشابور و سازمان آب و فاضلاب
 8. در بدو تاسیس بنیاد محترم شهید انقلاب اسلامی و پیکر پاک شهیدان از جبهه های حق علیه باطل در رابطه با تششیع و تدفین شهداء ، صندوق قرض الحسنه انصارالقائم (عج) در راستای تامین نیازهای مالی بنیاد شهید و خانواده محترم شهدا بطور مستمر با بنیاد شهید همکاری داشته است .
 9. کمیته محترم انقلاب و نیروی محترم انتظامی شهرستان نیشابور ، چندین سال متوالی جهت مبارزه با مواد مخدر و خرید سوری مواد از قاچاقچیان به دفعات زیاد و در طول چند سال تامین سرمایه و نقدینگی این معاملات را داشته و در کمک به جان برکفان مبارز با سودگران مرگ بصورت جدی همراه نیروهای انقلاب بوده و دو برگ تقدیرنامه فرماندهی نیروی انتظامی به شماره های 374/12/71/401 به تاریخ 1373/02/14 و 2536/21/71/1 به تاریخ 1372/02/19 و دو برگ تقدیرنامه فرمانداری به شماره های 276/3/م به تاریخ 1373/02/21 و 1394/3 به تاریخ 1372/03/02  فرمانداری بصورت جلسه طرح و انتقاد در این باره موجود است .
 10. ضرورت وسیله نقلیه عمومی و احساس نیاز شدید جهت رفاه قشر مستضعف ، باعث همکاری صندوق انصارالقائم (عج) با شهرداری گردیده و سرمایه اولیه جهت ایجاد خطوط اتوبوسرانی به وسیله صندوق انصارالقائم (عج) تامین گردیده است که هنوز این همکاری ادامه دارد و در جهت تکمیل ناوگان حمل و نقل شهری وام های خوبی به شهرداری پرداخت شده است .
 11. در رابطه با موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور و ... به دفعات زیاد گره گشائی مشکلات آنان خصوصاً دانشگاه آزاد بوده است .
 12. برای بزرگداشت کنگره های غلمی و بزرگان علم و از جمله کنگره شیخ فریدالدین عطار نیشابوری ، همکاری داشته که نامه شماره 3921/2/4 مورخه 1373/05/24 فرمانداری محترم و نامه تقاضای شهرداری موجود است.
 13. یک دستگاه ماشین پیشرفته آتش نشانی با وام صندوق خریداری شده که کارائی زیادی برای شهروندان محترم دارد .

از این دست خدمات عام المنفه بسیار است که نتیجه آن، اعتماد روزافزون مردم و پیشرفت بیش از پیش آن را سبب شده است .

از هر چه بگذری سخن دوست خوشتر است  ***  پیغام آشنا نفس روح پرور است

اصل هدف و نهایت فکر تاسیس صندوق های قرض الحسنه ( فقط قرض الحسنه ) برای دستگیری از مستضعفین و نیازمندانی است که سرمایه ای برای سپردن به بانک ها نداشته و تجارت با آن و ضامن و ملک و ... را تقدیر الهی بر ایشان تقدیر نکرده و دست نیاز بسوی صندوق ها دارند تا شاید این نهادها که حاصل انقلاب است به دادشان برسد و در امداد به این عزیزان صندوق قرض الحسنه انصارالقائم (عچ) توانسته است از بدو تاسیس تا پایان دی ماه سال 1388 جمعاً 336149 فقره وام بالغ بر حدود 000/783/154/656/1 ریال در قالب وام ها کوتاه مدت ، میان مدت و با شرایط سهل با کارمزد صفر تا نهایتاً 1 % فقط برای تامین هزینه های صندوق پرداخت نماید . توضیح اینکه کارمزد وام های بیشتر از بیست میلیون ریال 1 % و وام های کمتر از بیست میلیون ریال بدون کارمزد و وام های مساجد و هیئت های مذهبی ، بدون کارمزد می باشد ، که استفاده کنندگان آن عموماً از ضعیف ترین قشر جامعه هستند .

مسائل یاد شده فوق قسمتی از خدمات این موسسه خیری می باشد که با سرمایه یک میلیون ریال اولیه که از سوی افراد محترم و خیر به صندوق اهدا گردیده و با هدایت و دعای خیر این عزیزان و سایرین تا امروز به اینجا رسیده است که در پایان ماه و خصوصاً پایان سال که بانک ها جهت پرداخت های خود از نظر نقدینگی در مضیقه قرار می گیرند با میلیاردها ریال وجه نقد که در بانک ها به حساب خود واریز می کند ، دارای نقش مهمی در تامین سلامت اقتصاد شهرمان و جلوگیری از تنش ها و مشکلات مای در سطح شهرستان بوده است . اطاله کلام بیش از این مایه تصدیع آن عزیزان نخواهد بود.

والامرالیکم

بالا